MAZURY >>> kurs żeglarski na patent żeglarza jachtowego Nr: KSI-S/2022/07/49
Szkolenie stacjonarne
- Data rozpoczęcia:
- 24.07.2022 niedziela godz. 17.00
- Data zakończenia:
- 30.07.2022 sobota godz. 10.00
- Ilość dni:
- 6 dni
- Akwen:
- Polska - Śródlądzie
- Miejsce:
- Szkolenie stacjonarne Więcej informacji
- Miejsce:
- Ruska Wieś
- Jacht:
- Antila 24.4 Więcej informacji
Opis szkolenia do góry
Zapraszamy na kurs żeglarski na Mazury, pozwalające opanować umiejętności niezbędne do skutecznego podejścia do egzaminu na państwowy patent żeglarski – żeglarza jachtowego.
Literatura
Dobry żeglarz ma dobrą wiedzę. Na kurs żeglarski przyjeżdżamy aby zdać egzamin na patent żeglarski. Nieocenioną pomocą w jej opanowaniu jest literatura w postaci książek, np. „Żeglarz jachtowy” lub „Żeglarz i sternik jachtowy”. Podręczniki żeglarskie są do dyspozycji uczestników na miejscu. Trudno jest jednak opanować całą potrzebną wiedzę w tak krótkim czasie. Sugerujemy kupienie podręcznika przed kursem i samodzielne, choćby jednokrotne, przeczytanie go. Na kurs żeglarski warto przyjechać przygotowanym. Doświadczenie uczy, że kursanci, którzy w ten sposób podchodzą do kursu o wiele łatwiej zdają egzamin, prezentując znacznie wyższy poziom wiedzy i umiejętności.
Wszyscy uczestnicy otrzymują dostęp do platformy e-lerningowej: www.esailing.pl. Są tam zamieszczone wykłady oraz testy do samodzielnego przygotowania się do egzaminu. Przed zapisaniem się na kurs, prosimy o zalogowanie się na platformie i sprawdzenie jak wygląda przykładowy test.
Kurs żeglarski – Program szkolenia
Kurs żeglarski – dzień pierwszy – niedziela wieczorem – Czynności żeglarskie
Uczymy się wiązania węzłów żeglarskich, zasad pracy z cumami i odbijaczami w manewrach portowych. Wieczorem ognisko.
Kurs żeglarski – dzień drugi – poniedziałek – Manewry proste
Uczymy się budowy i obsługi jachtu, zasad bezpieczeństwa na wodzie, kładzenia i stawiania masztu. Uczymy się stawiania i zrzucania żagli, refowania żagli. Poznajemy zasady obsługi silnika i sposobów posługiwania się silnikiem w manewrach portowych oraz sterowania jachtem na silniku. Poznajemy różnice w sterowaniu jachtem na silniku przy użyciu i bez użycia płetwy sterowej oraz bez miecza i z mieczem opuszczonym. Poznajemy zasady oddziaływania wiatru na manewrujący na silniku jacht na kursach wstecz i naprzód. Poznajemy zasady podejścia do boi na silniku. Wszystko to ćwiczymy na wodzie.
Uczymy się rozpoznawania kursu jachtu względem wiatru. Ćwiczymy trzymanie kursu względem wiatru i względem punktu na brzegu. Ćwiczymy zasady pracy żaglami, utrzymanie stałego przechyłu jachtu przy zmiennych wiatrach. Poznajemy zasady odpadania i ostrzenia. Ćwiczymy odpadanie i ostrzenie. Poznajemy zasady wykonania zwrotu przez sztag i ćwiczymy jego wykonanie.
Poznajemy zasady podejścia do kei na silniku. Ćwiczymy cumowanie do boi i muringów. Poznajemy zasady doboru sposobu wykonania manewrów portowych w zależności od panujących warunków w porcie, z uwzględnieniem siły i kierunku wiatru.
Kurs żeglarski – dzień trzeci – wtorek- Manewry proste
Doskonalimy odpadanie, ostrzenie i zwrot przez sztag. Poznajemy zasady stawania w dryfie. Ćwiczymy i doskonalimy stawianie w dryfie podczas każdej zmiany ćwiczącego.
Poznajemy zasady cumowania i odejścia do kei longsiede’m, prawidłową pracę cum, odbijaczy, steru i silnika w tym manewrze. Ćwiczymy longside w różnych wariantach (różny kąt najazdu na keję, płynąc przodem i tyłem, hamowania na różnych cumach, w zależności od warunków). Uczymy się dobierać sposób wykonania manewru w zależności od warunków panujących w porcie oraz siły i kierunku wiatru. Uczymy się przestawiana jachtu wzdłuż kei oraz obracania jachtu przy kei na linach.
Kurs żeglarski – dzień czwarty – środa- Manewry proste
Doskonalimy poznane manewry na żaglach. Poznajemy i ćwiczymy zwrot przez rufę. Manewrujemy na małym akwenie z własnymi bojami, dającymi punkt odniesienia do sytuacji dziejącej się na wodzie. Ćwicząc, uczymy się nabierać wysokości, tracić wysokość względem wiatru, przewidywać kurs jakim będziemy płynąć po zwrocie przez sztag i rufę. Ćwiczymy orientację przestrzenną w trakcie wykonywania manewrów. Poznajemy zasady podejścia do boi na żaglach. Ćwiczymy wykonanie tego manewru.
Poznajemy zasady podejścia do kei na żaglach, zasady wyboru sposobu wykonania manewru w zależności od panujących warunków.
Kurs żeglarski – dzień piąty – czwartek- Manewry złożone
Poznajemy i ćwiczymy przeprowadzenie manewru “człowiek za burtą” na żaglach i na silniku. Doskonalimy wszystkie poznane wcześniej manewry na żaglach i na silniku.
Ćwiczymy manewry portowe w innym porcie (podejście do kei rufą na silniku z cumowaniem na boi). Manewry ćwiczymy w różnych wariantach, uwzględniając siłę i kierunek wiatru oraz warunki panujące w porcie.
Kurs żeglarski – dzień szósty -piątek- Doskonalenie umiejętności
Doskonalimy wszystkie poznane wcześniej manewry. Nabieramy sprawności w ich wykonaniu.
Uczymy się stawania na kotwicy, schodzenia z kotwicy oraz cumowania na bindudze.
Port: | Mix Port k/Węgorzewa | Port: | Mix Port k/Węgorzewa |
---|
Certyfikaty i uprawnienia możliwe do uzyskania na szkoleniu: |
Sternik motorowodny
Żeglarz jachtowy |
---|---|
Wiek uczestników: | od 18 lat |
Egzamin: | W ostatnim dniu szkolenia |
Lokalizacja szkolenia do góry
Akwen: | Polska - Śródlądzie ‐ Mazury |
---|---|
Miejsce: | Szkolenie stacjonarne |
Transport do góry
Dojazd we własnym zakresie.
Jacht do góry
Kalamos
Antila 24.4
Slup z silnikiem zaburtowym.
Wybraliśmy ten model specjalnie, bo to najlepszy jacht szkoleniowy.
Na wypasione, ciężkie jednostki, duże i trudne w manewrowaniu, będziecie sobie mogli pozwolić po zdanym egzaminie na patent żeglarza jachtowego.
Nasze jachty szkoleniowe, ze względów bezpieczeństwa i Waszego komfortu, są oznakowane w specjalny sposób. Sami zobaczycie jak. Żeglarze rozpoznają to intuicyjnie z daleka. To ułatwia nam naukę.
- Długość:
- 7,35 m
- Szerokość:
- 2,90 m
- Zanurzenie:
- 0,35 / 1,4 m
- Liczba miejsc:
- 8
- Liczba koi/kabin:
- 8 / 0
- Liczba WC:
- 1
- Zbiornik wody:
- 40 l
- Zbiornik paliwa:
- Silnik:
- 5 KM
Wyposażenie
Cena i warunki płatności do góry
Cena szkolenia zawiera
czarter jachtu
udział w szkoleniu i opieka instruktora
paliwo
opłaty portowe
ubezpieczenie NNW 5000 pln
Cena szkolenia nie zawiera
wyżywienia (w porcie jest bar zapewniający całodzienne wyżywienie oraz sklep)
biletów wstępu, wydatków w tawernach żeglarskich
opłat osobistych dodatkowo pobieranych w portach za WC i prysznic oraz opłat parkingowych
Harmonogram płatności:
- 30% – w dniu rezerwacji online
- 70% – 4 tygodnie do rozpoczęcia
Masz pytania? Skontaktuj się z nami! do góry
Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania. Wypełnij formularz po lewej stronie.
Skontaktujemy się z Tobą, zazwyczaj, w ciągu kilku godzin.
Możesz też wysłać nam maila lub zadzwonić:
e-mail:
info@rejsyiszkolenia.pl
telefon: 724 724 744
Do usłyszenia!