POZNAŃ - Żeglarz jachtowy >>> Kurs w wybrane dni z egzaminem (poniedziałek-piątek) Nr: KPR-S/2020/07/292
- Data rozpoczęcia:
- 23.09.2024 poniedziałek
- Data zakończenia:
- 26.10.2024 sobota
- Ilość dni:
- 12 dni
- Akwen:
- Polska - Śródlądzie
- Miejsce:
- Jezioro Kierskie
- Jacht:
- jachty Corveette 600 i Corveette 650 Więcej informacji
Opis szkolenia do góry
Zapraszamy na kurs żeglarski.
Kurs żeglarski dla wszystkich chcących nauczyć się porządnie i od podstaw, zakończony egzaminem państwowym w Poznaniu na Jeziorze Kierskim.
Nasz kurs na patent Żeglarza Jachtowego przeznaczony jest dla osób, które chcą zdobyć podstawowe umiejętności i uprawnienia żeglarskie. Do kursu zapraszamy młodzież powyżej 14 roku życia i dorosłych w każdym wieku.
Na kursie uczestnicy poznają istotne zagadnienia wiedzy praktycznej i teoretycznej niezbędne do samodzielnego prowadzenia jachtów śródlądowych.
Uczestnicy którzy zdadzą egzamin, będą mogli bez ograniczeń prowadzić jachty po rzekach i jeziorach, a na morskich rejsach pełnić funkcje wykwalifikowanego członka załogi.
Podczas zajęć praktycznych, szkolimy w grupach maksymalnie 3-osobowych.
Port: | Poznań / Kiekrz - JK AZS |
---|
Certyfikaty i uprawnienia możliwe do uzyskania na szkoleniu: | Żeglarz jachtowy |
---|---|
Wiek uczestników: | od 14 lat. |
Wymagania wstępne: |
1. Żeby przystąpić do egzaminu na stopień żeglarza jachtowego należy: – ukończyć 14 lat – zapisać się na egzamin – osoby uprawnione do zniżki (młodzież ucząca się poniżej 26 roku życia) – kserokopię dokumentu uprawniającego do zniżki (ksero legitymacji) – osoby niepełnoletnie – pisemną zgodę rodziców (na druku PZŻ) 2. Żeby przystąpić do kursu na patent żeglarza jachtowego należy: – ukończyć 14 lat – osoby niepełnoletnie muszą przedstawić pisemną zgodę rodziców (na druku PZŻ) – zapoznać się z ofertą kursu i zasadami obowiązującymi na szkoleniu (na naszej stronie internetowej) – dokonać rezerwacji przez stronę internetową – uiścić opłatę za kurs w ustalonym terminie – nie trzeba mieć żadnego doświadczenia żeglarskiego (ale osoby z praktyką żeglarską są równie mile widziane) – zalecana jest umiejętność pływania, osoby nieumiejące pływać oraz osoby niepełnoletnie mają obowiązek na zajęciach praktycznych cały czas przebywać w kamizelkach ratunkowych. Ponadto na naszym kursie wszyscy uczestnicy mają obowiązek mieć założone kamizelki ratunkowe, nawet jeśli potrafią pływać. Na egzamin należy zabrać: dokument tożsamości, wypełniony i podpisany wniosek, podpisane zdjęcie legitymacyjne, ksero legitymacji (osoby korzystające ze zniżki), zgodę rodzica lub opiekuna (osoby niepełnoletnie), pieniądze na opłatę egzaminacyjną i za wydanie patentu. |
Program szkolenia: |
Nasze szkolenie składa się ze szkolenia:
Szkolenie teoretyczne? W ramach kursu uczestnik otrzyma podręcznik „Żeglarz jachtowy”, materiały online i bazy pytań. Realizujemy również cykl wykładów ze wszystkich przedmiotów, na ogół 1-2 tygodnie przed egzaminem, wieczorowo w tygodniu po kilka godzin – najczęściej w formie online. Szkolenie praktyczne Standardowo szkolimy się w grupach 3 osobowych, ponieważ jest to optymalne rozwiązanie, pozwalające obsadzić wszystkie stanowiska na jachcie i jednocześnie umożliwiające częstsze zmiany za sterem.
Na zajęcia praktyczne umawiasz się ze swoim instruktorem-opiekunem w wybrane dni od poniedziałku do piątku. Są to najczęściej 2 spotkania, w dniach i godzinach ustalanych z instruktorem na początku kursu. Zajęcia z uwagi na małe grupy, trwają po ok. 4 godziny w godzinach 10-18 (o 18-tej najpóźniej koniec zajęć). Instruktor na bieżąco kontroluje Twoje postępy w nauce. Kursant w trakcie szkolenia powinien być za sterem ok. 15-20 godzin lekcyjnych (w praktyce 11-15 godzin zegarowych i standardowo 2 razy więcej czasu jako załoga). EGZAMIN Jeżeli chcesz podchodzić do egzaminu, powinieneś to zgłosić najpóźniej w połowie szkolenia instruktorowi. Egzaminy rozpoczynają się najczęściej w sobotę rano, trwają jeden dzień (niedziela jest rezerwowo), a zgłaszane są najpóźniej na dwa tygodnie przed datą egzaminu. Nie ma obowiązku przystępowania do egzaminu.
Na egzamin należy zabrać: - dokument tożsamości,
Egzamin składa się z części praktycznej i teoretycznej. Część teoretyczna egzaminu to test jednokrotnego wyboru składający się z 75 pytań z: - przepisów,
Bazy pytań w wersji z odpowiedziami jak i bez odpowiedzi otrzymacie w trakcie kursu. Część praktyczna egzaminu obejmuje: - zwrot przez sztag,
Opcjonalnie komisja egzaminacyjna może sprawdzić: - stawanie na kotwicy,
Węzły obowiązujące do egzaminu: - Węzeł Ratowniczy – dwoma sposobami (na sobie i „w ręku”),
|
Zakwaterowanie: | we własnym zakresie |
Egzamin: | W dniu 26.10.2022 środa |
Lokalizacja szkolenia do góry
Akwen: | Polska - Śródlądzie ‐ Pojezierze Wielkopolskie |
---|---|
Miejsce: |
Transport do góry
Dojazd we własnym zakresie.
Jacht do góry
jachty Corveette 600 i Corveette 650
Corveette 600 i Corveette 650 to nowoczesne jachty kabinowe.
Cena i warunki płatności do góry
Cena szkolenia zawiera
- szkolenie praktyczne (15-20 godzin lekcyjnych za sterem)
- szkolenie teoretyczne - wykłady, prezentacje, testy
- materiały szkoleniowe w formie elektronicznej
- naukę węzłów
- opiekę doświadczonego instruktora
- ubezpieczenie organizatora i jachtów
Cena szkolenia nie zawiera
- noclegów
- wyżywienia
- opłat egzaminacyjnych - Koszt egzaminu to 250 zł (125 zł), a wydania patentu 50 zł (25 zł)
Harmonogram płatności:
- 30% – w dniu rezerwacji online
- 70% – 4 tygodnie do rozpoczęcia
Masz pytania? Skontaktuj się z nami! do góry
Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania. Wypełnij formularz po lewej stronie.
Skontaktujemy się z Tobą, zazwyczaj, w ciągu kilku godzin.
Możesz też wysłać nam maila lub zadzwonić:
e-mail:
info@rejsyiszkolenia.pl
telefon: 724 724 744
Do usłyszenia!